👤

0 : 2
2
x
U
2 mingi de același fel costă la un loc 16 lei.
a) Care este prețul mingilor?
b) Cât costă 4 mingi de acest fel?​


Răspuns :

Răspuns:

a) o minge costă 6 lei

b)16×2=32 sau 16+16=32