Răspuns :
Răspuns:
8kg..................24lei
1kg...................24:8=3lei
5kg..................3x5=15lei
15 LEI
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!