Răspuns :
Răspuns:
Ca sa ne fie mai usor aflam cat costa un kg de lamai
15:3=5 lei
4kg de lamai costa 5x4=>20 lei
Sper ca te-am ajutat!
Spor la teme!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!