Mama cumpără de la magazin 1 ananas si 3 rodii și platește 9 lei. Tata cumpără de la același magazin 2 bucăți de ananas și 3 rodii, plătind 10 lei. Cât costă un ananas și cât costă o rodie? Vă rog să mă ajutați cu metoda comparației. Mulțumesc!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!