👤

Dacă 12 kg de mere costa 48 lei,atunci un kg de mere costa... lei
Repede va rog


Răspuns :

4 lei. 48 lei : 12 kg ..............

Răspuns:

Salutare!

12 kg mere........48 lei

1 kg mere..........x lei

x=48:12×1

x=4×1

x=4 lei

Baftă!

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari