Răspuns :
Răspuns:
Salutare!
12 kg mere........48 lei
1 kg mere..........x lei
x=48:12×1
x=4×1
x=4 lei
Baftă!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!