Foloseste desenul urmator si expresiile de pe etichete pentru a compune o problema. Rezolva.

Răspuns:
O jachetă costa 20 de lei Maria a economisit x lei în schimb ce Ionela a economisit cu 4 lei mai mult . Câți lei a economisit Maria?