Asupra unui corp cu masa m=25kg, aflat inițial in repaus, acționează o forţă medie F=75N. Valoarea vitezei v atinsă de corp după un interval de timp At=10s este?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!