👤

Ajutați-mă va rog mult!!

Ajutațimă Va Rog Mult class=

Răspuns :

Răspuns:

8.2 kg=12lei

1 kg=12:2=6

3 kg=6*3=18

9.40+40=80mai departe te descurci și te rog îmi dai coroana

Explicație pas cu pas:

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari