👤

va rog frumos ajutatima dau coroană va rog​

Va Rog Frumos Ajutatima Dau Coroană Va Rog class=

Răspuns :

Răspuns:

9 kg =36 lei

Explicație pas cu pas:

8:2=4. 4x9=36

Răspuns:

răspunsul corect este 36

Explicație pas cu pas:

pentru-că 2 kg de sfeclă costă 8 lei şi atunci facem 8:2 care este 4 şi atunci scrii 4x9 care este 36 sper că team ajutat!