Un corp se deplasează orizontal sub acțiunea unei forțe F = 15 N. Corpul se deplasează d = 200 m în timpul t = 2 minute. Calculați lucrul mecanic efectuat și puterea mecanică și alegeți răspunsurile corecte. e urgent!!!!!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!