Pentru 3 kilograme de mere , 2 kilograme de pere si 4 paini , o persoana a platit 31 de lei. Daca ar fi cumparat un kilogram de mere ,4 kilograme de pere si 2 paini , ar fi platit cu 4 lei mai mult . Stiind ca 3 kilograme de mere , 2 kilograme de pere si 2 paini costa 27 de lei , afla pretul fiecaruia dintre produsele cumparate .
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!