👤

m=320g
V=100 cm^3
m=?


Răspuns :

Răspuns:

m=320g)))

Dacă vrei densitatea aia e m/v și este egală cu 3,2g/cm^3

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari