👤

رو
Completează tabelul cu formele potrivite ale verbului „a locui“​


روCompletează Tabelul Cu Formele Potrivite Ale Verbului A Locui class=

Răspuns :

a III a singular- ea/el locuieste

a I plural- noi locuim

a II a plural- voi locuiti

I singular- eu locuiesc

a II a singular- tu locuiesti

a III a plural- ei/ele locuiesc

sper ca te-am ajutat!

•emma8686

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Limba română. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari