👤

ajutatima la matem va rog​

Ajutatima La Matem Va Rog class=

Răspuns :

Răspuns:

cantitatea prețul costul

4 2 4×2= 8 lei

2 12÷2=6lei 12 lei

24÷4=6 4lei 24 lei

Răspuns:

Cantitatea: 4

Prețul: 2 lei

Costul: 8 lei

Explicație: 4x2=8

Cantitatea: 2

Prețul: 6 lei

Costul: 12 lei

Explicație: 12:2=6

Cantitatea: 6

Prețul:4 lei

Costul: 24 lei

Explicație: 24:4=6