Răspuns :
Explicație pas cu pas:
Cat costa un kg?
40:8=5lei
apoi intrebarea mare cat costa 17 kg.?
5×17=35
R:35
Sper ca te-am ajutat
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!