👤

În 10 min mobilul parcurge 624 km. Ce viteză are corpul?
Repede dau coroana




Răspuns :

Răspuns:

1040m/s

Explicație:

v=d/t=624km/10min=62.4km/min=62400m/60s=1040m/s