1) Se da: m=380grame V-150m la cub (3) densitatea-? S.i. și a doua problema este m= 150 grame densitatea = 2800 kg/m la cub (3) V-? rezolvare..... vă rog urgent.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!