Răspuns :
Răspuns:
1, 13 grame
Explicație:
d = m/V => m = d×V
V = 100 mm³ = 0,1 cm³
m = 11,3g/cm³×0,1cm³
m = 1,13 grame
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!