👤

400m și 28 de secunde baa se afle viteza medie​

Răspuns :

Răspuns:

v=viteza

v=m/t

v=400/28

v=14,28m/s

Răspuns:

[tex] \frac{400}{28} = 14.28[/tex]

Viteza = 14.38 m/s.

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari