Personalul unei gradinite a cumparat 3 mingi si 4 maşinute pentru care a plătit 146 lei.
Dupa un timp, s-au mai cumparat la acelaşi pret 3 mingi si 7 magmute to valoare de 224 de lei.
Cât costă o maşinuta? Dar o minge?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!