👤

calculati masa pentru 3 moli Cl 2

Răspuns :

Răspuns:

MCl2=2×35,5=71g/mol

m=n×M=3×71= calculează

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari