1 Alina a cumpărat 4 kg de cireșe și 3 kg de vişine, plătind pentru toate 39 de lei Riana a cumparat din acelaşi loc 7 kg de cireșe și 3 kg de vişine, plătind 57 de lei. Cât costă un kg de cirese si un kg de visine DAU COROANA dar sa fie prin metoda comparatiei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!