Răspuns :
⇒P=F*d/t,dat d/t=v=60⇒P=1800*60=108000W
Lucrul mecanic nu il stiu
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!