👤

O piatra de rau are masa m=4kg si densitatea p=1,6 g/cm³.Calculeaza volumul pietrei de rau.​

Răspuns :

Răspuns:

V = m/p

V = 4/1,6

V = 2,5 cm³

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari