Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
56,25:45= 1,25 lei (costa un kg de cartofi )
Răspuns:
45kg.............56,25 lei
1kg.................? lei
__________________
[tex] x= \frac{56.25 \times 1}{45} [/tex]
x= 1.25 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!