👤

Cate grame are un mol de azot?

Răspuns :

Salut!

Un mol de azot are 28 de grame.

M,N2= 28g/mol

niu=m/M= 28/28= 1 mol N2.

Sper ca ți-am fost de ajutor=)

Succes la școală!