O cantitatea de apa are greutatea G=4N.Denisitatea apei p=1000kg/m3( kilograme pe metru cub,iar acceleratia gravitatinala g=10/kg Aflati: a) masa cantitatii de apa b) voluml apei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!