In urma oxidarii a 4 moli toluen s-a obtinut o solutie de acid benzoic de concentratie
c = 30%. Calculati masa solutiei de acid benzoic obtinuta.
Se dau : masele atomice A, AC= 12 ; AH = 1 ; AO= 16
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!