Răspuns :
Răspuns:
22.4 lei
Explicație pas cu pas:
Aflam cat costa un kilogram
16/5=3.2 lei
Acum aflam cat costa 7kg
7*3.2=22.4 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!