Compune și rezolvă probleme folosind schemele b 98 kg mere 8 kg pere 1407 RON 14 kg mere 155 kg pere 1197 RON Cât costă 1 kg de mere și cât costă unul de pere si Trei pixuri cinci caiete 19 RON Trei pixuri două caiete 13 RON Un pix egal cât un caiet Câți lei
Ana a cumpărat 98 de kg mere și 8 kg de pere care au costat 1407 RON iar Maria a cumpărat 14 kg de mere și 155 de kg de pere care au costat 1197 RON. Cât costă 1 kg de mere? Dar 1 kg de pere?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!