Răspuns :
Răspuns:
90 kph=25.00000 m/s
Explicație:
kph-> m/s
m/s= kph÷ 3.600000
m/s= 90÷ 3.600000
m/s= 25.00000
Sper să îți fie de folos
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!