Răspuns :
5 kg mere ........ 15,75 lei
8 kg mere ........ x lei
x = 8×15,75 / 5 = 25,2 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!