Răspuns :
Răspuns:
Raspuns corect d) 323K
Explicație:
T(K)=t(°C)+273
T(K)=50+273
T(K)=323K
Răspuns:
d) 323°K
Explicație:
Δt = 77°C - 27°C = 50°C
°C ⇒ °K
°K = °C + 273
°K = 50° + 273°
°K = 323
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!