👤

Aflati greutatea.volumului de desitate unui corp cubic cu latura de 5cm catre cantareste m=250 de grame .pls repede dau coroane

Răspuns :

volum cub=latura ^3

volum cub=513cm=125cm ^3

densitatea=masa/volum

densitatea=250g/125 cm ^3

densitatea=2g/cm ^3

Răspuns:

Sper că te-am ajutat !!!