ajutor
exercitiu de la un model de evaluare nationala clasa a 6-a

Răspuns: 75 milisecunde
Explicație:
viteza = distanta : timp
timp = distanta : viteza
distanta = 1,2 m
viteza = 16 m / s
timp = 1,2 m : 16 m/s = 0,075 secunde = 0,075 x 1000 = 75 milisecunde