Vă rog, puteți să mă ajutați? Problema este legată de fizică!
h=5m
m=2kg
vB=?
VĂ MULȚUMESC!

Explicație:
viteza este egala cu produsul dintre masa, accelerația gravitationala și înălțimea corpului
(accelerația gravitațională o consideram =10m/s^2)
v= m*g*h = 2*10*5 = 100m/s