Două stații de metrou au coordonatele x1=51km și x2=64km, iar un tren se deplasează între momentele de timp t1=32s și t2=51s.
Realizați figura acestei stații.
Calculati Δx, Δt și viteza trenului de metrou.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!