va rog mult clasa a 4 a, cristina cumparat a 10 caiete la pretul de 1 leu 50 bani si 3 pixuri la pretul de 2 lei 50 bani. Care este costul cumparaturii?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!