Răspuns :
Explicație pas cu pas:
1) Care este prețul unui urcior?
420lei : 6=80 (lei)
2) Cât costă 8 urcioare?
80lei×8=640(lei)
Răspuns:640 lei costă 8 urcioare
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!