Un corp cu masa m1 = 30 kg, sub acțiunea unei forțe, a căpătat accelerația a1 = 2 m/s^2. Ce accelerație va căpăta un corp de masă m2 = 60 kg, sub acțiunea aceleași forțe? Vă roog!!!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!