👤

program de zmeură costă5,75 lei Maria a plătit pentru 3,4 Kg de zmeură ........ lei ​ dau coroana si folow la primul care raspunde

Program De Zmeură Costă575 Lei Maria A Plătit Pentru 34 Kg De Zmeură Lei Dau Coroana Si Folow La Primul Care Raspunde class=

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

1 kg de zmeură=5,75 lei

3,4 kg=? lei

1. Cat costa 3,4 kg de zmeura?

3,4×5,75=19,55 lei

Sper ca te-am ajutat şi sper sa fie bine!!