Răspuns :
Răspuns:
Succes!
Explicație pas cu pas:
c)Care este prețul unei ciocalate?
36:4=9 lei
Care este costul a cantitatii de 9 ciocolate?
9×9=81 lei
d)Care este costul unui pix?
12:3=4 lei
Care este pretul ce a cheltuit Ion pentru cantitatea de 5 pixuri?
4×5=20 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!