18. Je calcule: Une fillette va au magasin et achète deux yaourts. Elle paie 14 lei. Combien coûte un yaourt ? Une glace coûte 6 lei. J'achète 8 glaces, pour toute la famille. Combien je paie ? 6 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Franceza. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!