👤

Puterea unui motor este egală cu 5 W. Care este lucrul efectuat de acestea timp de 64 min? *


Răspuns :

Răspuns:

19200 J (joule)

Explicație:

P = L/t => L = P×t

L = 5W×64m = 5W×3840s = 19200 J (joule)