2. Un corp cu masa de 2 kg se deplasează sub acțiune unei forțe F =6i +41 (N). Să se
determine legea vitezei și legea de mişcare a particulei știind că la momentul inițial xo = 0 și
Vox = 2 m/s, yo = 0 și voy = -1 m/s.
