Ajutați-mă să rezolv problema
Rezolvare trebuie să fie prin ecuație

Răspuns:
Explicație pas cu pas:
d=v*t
220=v*2+(v+10)*1
220=2v+v+10
220-10=3v
3v=210
v=70km/ora