Răspuns :
4 kg...12 lei ?=2 kg 12:4=3(costă un kg) 3x2=6(2 kg)
Răspuns:
4kg mere........12lei
2kg mere..............x
-----------------------------
x=12·2:4=>x=6 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!