👤

3. Sapte kilograme de mere costa 53,41 lei. Aflati cat costa un kilogram.
Pls ajutați-mă


Răspuns :

Răspuns:

53,41:7=7,634 lei costa 1 kg

Răspuns:

1kg = 7,63 lei

Explicație pas cu pas:

7kg = 53,41

Cât costa 1kg?

53,41 : 7 = 7,63 lei