👤

masa molara a acidului sulfuros(calcul

Răspuns :

Răspuns:

Explicație:

H2SO3

M= 2.AH + AS + 3 . A O

     =2 + 32 + 3.16

    =34 + 48

    =82--------> 82g/moli