Răspuns :
Răspuns:
5 lei /kg de mere
Explicație pas cu pas:
Sper ca te-am ajutat

Explicație pas cu pas:
3×8=24 ( lei caise )
4×7=28 (lei piersici)
24 + 28 + 7kg mere = 87 lei
87-24-28=35 lei
35 :7 =5 lei un kg mere
Sper ca te am ajutat!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!